Piwo Cypel

CYPEL

INDIA PALE ALE

Mazurskie IPA to piwo uwarzone w stylu India Pale Ale. Piwo to posiada piękną, jasno - miedzianą barwę oraz drobno - pęcherzykowatą pianę. Zapach owoców tropikalnych, cytrusów i marakui pochodzi z zastosowania najlepszych odmian amerykańskich chmieli Mosaic, Cascade i Amarillo. Dla wzmocnienia tego efektu piwo dodatkowo chmielone jest na zimno. W smaku dominuje słodowa pełnia oraz nuty karmelowe pochodzące ze słodu Karmelowego, które zbalansowane są przyjemną, intensywną, charakterystyczną dla stylu goryczką. Najlepiej smakuje jako dodatek do potraw z grilla, ostrej kuchni meksykańskiej oraz indyjskiej.

CYPEL

PSZENICZNE

Piwo uwarzone w klasycznym stylu Hefeweizen. Posiada biały, mętny kolor, wpadający w złote odcienie. Długo utrzymująca się piana dodatkowo sprawia, że bez wątpienia może być nazywane klasykiem. Odświeżające smaki pszenicy – przypominające głównie banana, wanilię i goździk, pochodzą ze zwiększonej działalności drożdży. Piwa pszeniczne niezmiennie od lat cieszą się wyjątkową popularnością - co można zauważyć również w Mazurskim Browarze.

CYPEL

LAGER JASNY

Piwo jasne, dolnej fermentacji, w stylu Bohemian Pilsener. Warzone w unikalny sposób dedykowany tylko dla gatunku Pilsener. Użycie Żateckiego chmielu Saaz tworzy wyraźny, gorzkawy i pikantny smak. Piwo posiada lekki złoty kolor i gęstą, zwartą pianę. Pierwsza warka Pilsenera została uwarzona w 1842 w Czechach.